Eva

si přála speciální motomed

Evě jsme společně splnili sen - speciální motomed na procvičování nohou. Eva nám napsala:

Dobrý den,
posílám fotky mého splněného snu (omluvte mé zpoždění).
Díky motomedu z akce You Dream se mi daří aspoň trochu procvičovat nohy se kterými bych jinak nehýbala.
Ještě jednou děkuji za Vaši skvělou akci a přeji ostatním splněné sny v následujících ročnících.
s pozdravem
Eva 

A jaký je vlastně Evin příběh?

Jmenuji se Eva a je mi 41 let. Trápí mě roztroušená skleróza.

Před 11 lety, když byl synovi necelý rok, jsem zničehonic začala zakopávat, kulhat a chodit nakřivo. Po podstoupení mnoha vyšetření mě diagnostikovali roztroušenou sklerózu - RS.

RS je autoimunitní onemocnění při kterém lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu (mozek a míchu). Já mám hlavně potíže s ovládáním dolních končetin. Ze začátku mého onemocnění jsem jen nemohla chodit příliš rychle, ale po atakách a pár letech jsem byla nucena chodit jen s oporou pomocí berlí. Asi před rokem a půl jsem zůstala trvale odkázána na invalidní vozík. S obtížemi se mi povede postavit na nohy. Nohy mám ale bez pohybu a poslední dobou mě trápí jejich otoky. Ráda bych procvičovala dolní končetiny pomocí mých paží na speciálním rotopedu.

Ráda jsem chodila s rodinou na procházky, např. na výlety do přírody. Dnes už toto s mým postižením je bez cizí pomoci nemožné. Velkou oporou je mi nyní rodina a přátelé. Největším mým koníčkem byla a pořád bude zahrada, dnes už jen pěstování bylinek. Dnes jsem v invalidním důchodu a skoro veškerý čas trávím doma s kočkami.