Dalibor Močigemba

Jeho snem je pobyt u moře.

Příběh:

Bohužel už začátek svého života neměl lehký, s porodní váhou 700 gramů mu nedávali příliš mnoho šancí na život. Ale bojoval on, i jeho úžasná mamka, která poctivým cvičením a péčí, drží Dáju na nohou. A to doslova. Samostatná chůze je jeho velký sen, bohužel zatím nesplnitelný.

Má dětskou mozkovou obrnu, VP-Shunt a také epilepsii, navíc ztrácí zrak. Daliborek musí být pod 24 hodinovým dozorem. Každý rok absolvuje neurorehabilitační pobyt v Klimkovicích, který je pro něj nutností. Na rehabilitacích posiluje svaly, které díky dětské mozkové obrně nefungují, protahuje zkrácené šlachy, zlepšuje se v motorice. Je to boj a velká dřina, aby neskončil trvale na vozíčku.
Psychicky mu také pomáhá pobyt s kamarády, se kterými se v lázních pravidelně setkává. 

Rád hraje karty, miluje hudbu, svého psa Clifa a morče. Jeho novým koníčkem je sborový zpěv, i když zkoušky jsou fyzicky hodně náročné pro něj i pro mamku. Byl dokonce plnohodnotným členem sboru "Ostrava zpívá gospel".
Jeho maminka mu věnuje veškerý svůj čas a všechnu svoji sílu. Rád jezdí vlakem a užívá si dny, kdy ho maminka vozí do speciální školy MHD.

Všeobecně cestování a výlety jsou pro Dáju velkým zážitkem. S velkými obavami předloni naplánovali a vyzkoušeli odcestovat do Polska k Baltskému moři, kde nejsou tak vysoké teploty. Dája se okamžitě zamiloval a opět touží po dovolené u moře a velice ho lákají výlety na lodích. 

Vzhledem k jeho zdravotnímu hendikepu a postupné ztrátě zraku se snaží mu jeho tužby a přání splnit co nejdříve. Dovolená u moře je však pro Dájovu rodinu velice nákladná. Proto nadšeně uvítali možnost splnit Dájův sen prostřednictvím charitativní akce You Dream We Run.

#plnimesny