Ondra

si přál vozík

Ondrovi jsme společně splnili sen - vozíček. Jeho maminka píše: 

Chtěli bychom za Ondráška ještě jednou poděkovat za vaši akci. Koncem minulého týdne došel vozíček a tak ho testujeme, jak se dá. Ondra v něm nádherně sedí. Je velmi dobře zafixovaný, takže ho nic netlačí a nebolí. Myslím, že je v něm moc spokojený. Přejeme vám krásné léto a ještě jednou všem moc děkujeme. 

A jaký je vlastně Ondrův příběh?

Narodil jsem se o něco dřív akutním císařským řezem. Po dlouhé resuscitaci a měsíčním pobytu v nemocnici jsem vyhrál svůj boj o život a mohl konečně domů. Komplikace kolem porodu ale zanechaly své následky - dětskou mozkovou obrnu, mentální retardaci a těžkou formu epilepsiie. Ve svych 12ti letech bohužel nechodím, nemluvím a potřebuji trvalou péči.

Chodím do šesté třídy speciální školy v Blansku. Svůj volný čas trávím doma s rodinou. Nejraději ze všeho mám povídání říkanek a zpívání, vycházky do přírody a našeho psa, se kterým se rád tulím.

Naštěstí mám dva sourozence, kteří mě motivují. Abych s nimi mohl lépe držet krok, potřebuji vhodný vozík. Ten mi umožní pohyb venku i ve škole tak, aby se nezhoršoval můj zdravotní stav. Vozík Kudu, který vybrali moji lékaři, rodiče a fyzioterapeuti společně toto splňuje a moc by mi pomohl.