Lucinka

Jejím snem jsou rehabilitace. Pomozme ji k cíli, aby mohla sama vstát a vydat se za dobrodružstvím. 

Nominovala: 

kamarádka Simona P. 

Příběh:

Příběh nám zaslala paní Simona, která celý příběh vypráví. 

Lucinka si mě získala svým humorem, vytrvalostí, bojovností a velkým srdcem. Je to neuvěřitelně chytrá a šikovná holčička, která nemá ve svém životě nic zadarmo. Od narození se potýká s hendikepy, které ji brzdí jak v pohybu, tak v komunikaci. Nemá to s některými z nás vůbec lehké, to třeba když se snaží nám něco sdělit znakovou řečí a my, tedy teď mluvím za sebe, já, jí nerozumím a pořád dokola se jí ptám co říká, až se plácne do hlavy a ukazuje mi, že je to se mnou fakt marný.

No, nikdo není dokonalý, ale Lucinka to se mnou i tak nevzdává a snaží se mi vše trpělivě vysvětlit. Na svůj věk je velice inteligentní a kdyby mohla mluvit bojím se, že by nezavřela pusu. Lucinka má problém se svaly nejen na nohou, ale i v oblasti krku, z toho důvodu nedrží rovně hlavičku a nemá sílu mluvit. Proto si musí vypomáhat znakovou řečí, ale i přesto se moc snaží při znakování i povídat. 

Jako správná skoro 8-mi letá holčička má doma spoustu panenek, se kterými si hraje, a protože má starší ségru, která je jí velkou oporou, tak překvapuje i písničkami, které se jí líbí. Čekala jsem nějakou hezkou dětskou písničku a Lucinka mě vyvedla z omylu, když poprosila Zuzku, aby její oblíbenou písničku pustila a já jen koukala, protože mně holky pouštěly polský rap, jó proti gustu. 

A tak je to s Lucinkou pořád, směje se, dělá si ze měsrandu-netuším proč zrovna ze mě 😊 a v rámci možností siužívá svůj život naplno a snaží se dohnat vše, co zvládajízdravé děti. Její odhodlání a sílu by jí mohl leckdo jenzávidět. 

Kromě toho, že se učí zlepšovat znakovou řeč azvládá spoustu věcí na dotykovém notebooku, je její nasazení přicvičení, kdy se snaží na 150 % a nepřipouští si únavuneuvěřitelné. Díky tomu se dostavují výsledky, kdy Lucinka vesvých sedmi letech dokázala úplně sama udělat pár kroků. 

Když vidíte tu radost v dětských očích z něčeho, co je pro jiné dětiautomatické a tu chuť nepřestávat, tak si říkáte, co vše bychoms takovou vůlí a odhodláním dokázali my, co máme to štěstí, žejsme zdraví. Lucinka na svůj boj není sama, kromě maminky a staršísestry Zuzky jí dodává síly i její asistenční psí kamarádkaGita, která je pro Lucinku parťačkou do nepohody. 

Jaký je její sen?

Pravidelné neurorehabilitace, které jí moc pomáhají a posouvají ji dopředu nejsou bohužel hrazené pojišťovnou, a protože se v případě Lucinky jedná o opravdu ještě hodně dlouhou cestu, jsou pro její maminku finančně nákladné a ještě několik let nákladné budou.