Erik

si přál pobyt v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích 

Erik je 19letý mladý muž, který tento rok úspěšně zvládl svůj vytyčený cíl - složil maturitní zkoušku na střední škole Geminy, obor veřejno-správní.

Syn je Asperger (patří mezi PAS - poruchy autistického spektra - Aspergerův syndrom) a aby toho nebylo málo, je i vozíčkář (dětská mozková obrna - narodil se ve 29. týdnu, 1200 g, 36 cm). Erik měl obtížný příchod na tento svět, prodělal několik velmi náročných operací a korekcí dolních končetin, ale přes veškeré snahy lékařů, rehabilitačních sester a rodiny, se syn nikdy na nohy nepostaví.

Navzdory všem problémům je Erik velmi optimistický, společenský a sportovně založený. Již 10 let je členem brněnského plaveckého klubu SK KONTAKT BRNO, kde závodně plave. V zimě lyžuje na monoski, v létě jezdí na koni s organizací Zajíček na koni, rád čte a jako většina mladých svůj volný čas tráví s kamarády hrou na počítači. Díky tomu se výrazně zlepšil v angličtině i sociální komunikaci, což je u dětí s PAS dost důležité. Také rád navštěvuje divadlo, kino a sportovní utkání.

I když Erik pravidelně rehabilituje a jezdí do lázní, postupem času má jeho tělo stále větší problémy. Jelikož se nemůže postavit a chodit, šlachy se mu stále více zkracují a tím jsou každodenní úkony pro Erika stále náročnější a bolestivější. Z tohoto důvodu nám byla doporučena intenzivní neurorehabilitace, která však není hrazena pojišťovnou. Cena za hodinu je 800,- Kč a jakožto pečující si ji často bohužel nemůžeme dovolit.

Dále tento rok už synovi dosluhuje invalidní vozík a doplatek bude kolem 80 000,-Kč. Také nás již kontaktovali z lázní, že si je Erik musí zaplatit a cena bude kolem 60 000,- Kč. 

Děkujeme Vaší společnosti, že jste syna zařadili do charitativní akce You Dream We Run. Erikův sen je pobyt v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích.