Terezka

si přála notebook a televizi

Dobrý den!

Naše dcera Terezka se narodila 23. července 1994. Přišla na svět o 10 týdnů dříve, bohužel tak brzký příchod na svět nezvládla a několik dní po narození u ní nastalo krvácení do mozku. Jeho důsledkem je Terezka těžce zdravotně postižená - má dětskou mozkovou obrnu spastické formy. Prodělala několik operací mozku, z nichž první již v devíti měsících věku a zatím poslední v jedenácti letech. Má za sebou také ortopedické operace kyčlí, šlach a pánve, takže kus dětství strávila v sádrách. Přes to všechno je velice usměvavá a pozitivní. Zkrátka je ráda na světě.

Po mentální stránce je na tom lépe, ale i tak má střední mentální retardaci. Navštěvuje téměř pravidelně v týdnu denní stacionář Domov OLGA, kde se jí líbí, protože je velmi společenská. Doma se nejraději kouká na televizi, čte, hraje si s plyšáky a telefonuje. O Terezku od narození pečuje nejvíce maminka, pomáhá i tatínek a zapojují se v rámci možností i prarodiče. Vzhledem ke svému postižení je zcela odkázána na pomoc druhých, a to bohužel i v těch nejzákladnějších lidských potřebách.

Terezka projevila přání o to mít notebook a televizi, aby si mohla prohlížet fotky, psát e-maily, koukat na YouTube a sledovat oblíbený pořad ČT déčko. Pokud byste jí to přání dokázali splnit, byla by určitě moc moc ráda.

S pozdravem,

rodiče Terezky