Václav S.

Jeho snem je vířivka. V minulosti to byl výlet na zápas NHL, ale z důvodu spojených s covidem bylo nutné jeho sen změnit.

Příběh

Dovolte mi abych představil sebe a svůj příběh. Jmenuji se Václav Silvestr a narodil jsem se v 32. týdnu těhotenství 3. 8. 1995 po komplikovaném porodu. 

V důsledku toho mám Dětskou mozkovou obrnu, jsem odkázán na invalidní vozík. Mám postiženou pravou ruku a obě dolní končetiny. Mám již za sebou tři operace nohou a čtyři operace očí.
I přes toto všechno jsem spolu se svou matkou, která mi dělala osobního asistenta navštěvoval normální Základní školu a poté vystudoval Obchodní akademii, kde jsem odmaturoval spolu se svými zdravými spolužáky. Nebylo to vždy jednoduché, obzvlášť když jsme doháněli po operacích látku za dva měsíce. Po maturitě jsem si udělal autoškolu na upraveném autě.
Stále se snažím co nejvíce zlepšovat, abych se mohl zapojit co nejlépe do života. Na internetu jsem si začátkem loňského roku našel Rehabilitační centrum Adeli v Piešťanech. Každý den od narození cvičím, ale zde se rehabilituje trochu jinak, mnohem intenzivněji. Je zde také mimo jiné Hyperbalická komora, díky které se obnovují buňky v mozku. 

Předem Vám děkuji a moc si vážím práce, kterou děláte. 

#plnimesny