Viktorka

Jejím snem je delfinoterapie.

Příběh:

Start do života neměla vůbec jednoduchý. Narodila se již ve 24+3 TT s mírami 530g a 31 cm. Poporodní adaptace probíhala bez větších komplikací. Ty nastaly v sedmi týdnech jejího života, kdy už jsme věřili, že nejhorší má Viky za sebou. 

Dostala infekci, která vyústila v nekrotizující enterokolitidu. Viktorka podstoupila celkem 3 operace střev, byl jí vytvořen dočasný vývod. Bohužel i přes maximální kyslíkovou podporu měla nízkou saturaci (nasycení krve kyslíkem),což se neobešlo bez následků. Její stav byl velmi kritický a lékaři ji nedávali téměř žádnou šanci na přežití.

Viktorka ale dělá čest svému jménu, nevzdala se a ten svůj život na zemi si tvrdě vybojovala. Je to prostě naše vítězka. Nyní má neteř diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu ve formě spastické diparézy, mikrocefalii (projevuje se zastavením růstu mozku a někdy i celé hlavy), strabismus, zhoršenou vizuomotorickou koordinaci a lehké mentální postižení. 

Maminka s Viktorkou od koncept, jezdí pravidelně na hipoterapie, fyzioterapie, do lázní a na intenzivní neurorehabilitace. Viktorka je úžasná bojovnice, kdy doktorům dokázala, že z ní "ležáček" opravdu nebude. Nyní má 6let a ač samostatně nechodí, je odhodlaná i nad tímto bojem zvítězit a samostatně ujít alespoň pár metrů. 

Má toho za sebou opravdu moc, ale celá rodina ji fandíme a věříme, že dokáže ještě spoustu věcí. A co bych si pro Viktorku přála? Je toho opravdu moc, co potřebuje.

Jaký je její sen?

Jejím snem je delfinoterapie.