Pomáháme Karolínce

V letošním roce jsme se rozhodli vytvořit další limitovanou kolekci triček, a to tentokrát se zimním motivem a dlouhým rukávem. Výtěžek ze sbírky bude věnován handicapované Karolínce. Přečtěte si její příběh níže.  

Příběh:

"Karolínka má nyní 3 roky a za sebou dlouhou cestu za uzdravením. Problémy začaly ihned po narození a od té doby bojuje o každý krok vpřed a již nyní překonala všechny špatné prognózy. Největší potíže způsobila Karolínce obrna obličejových a polykacích svalů, kvůli které jí musel být zaveden PEG pro příjem stravy a prožila si opravdu těžké první měsíce života, kdy bojovala s dechem, opakovanými zápaly plic a byla závislá na přístrojích.

Hypotonie postihla i trup, takže musí Kajinka hodně cvičit, aby se rozvíjela hrubá motorika, ale vše se daří nad očekávání dobře. Nyní ve 3 letech se učí chodit za ruce a naučila se polykatmixovanou stravu i pití, což je neskutečný zázrak. Zatím nemůže mluvit, ale protože je velice chytrá, učí se znakovou řeč, pomocí které s námi komunikuje. Kvůli krvácení do mozečku během porodu má problém s koordinací a jemnou motorikou a horší je také zrak.

Přes všechen svůj hendikep je to ale veliká bojovnice a díky Felndekraisově metodě, kraniosakrální terapii, logopedii a hipoterapii došla až tam, kde je. Všechny tyto terapie bude potřebovat ještě dlouhou dobu, aby se dokázala zařadit do běžného života mezi ostatní děti :). Vše je možné pouze díky obrovské dobrotě lidí, kteří nám na naší cestě od začátku pomáhají. A my jsme za každou pomoc neskutečně vděční:)

Ještě jednou strašně moc děkuji, že chcete pomoci právě Karolínce 🤗." Sbírka je již ukončena. V průběhu února Vás budeme informovat o výsledcích a zároveň předáme výtěžek Karolínce.