Eliška Spurná

Jejím snem je pobyt u moře (Chorvatsko).

Příběh:

Eliška se narodila 21. srpna 2012 chvíli před půlnocí " jako zdravé" dítě.

Nic nenasvědčovalo tomu, že o tři měsíce později si začneme uvědomovat, že Eliška se málo hýbe a její tělíčko je jak hadrová panenka.
Začátkem prosince jsme po nástupu na Neurologické oddělení, Dětské nemocnice v Brně, začali být obeznamování s tím, že Eliška má S.M.A. - Spinální Svalovou Atrofii.


Eliška ležela v nemocnici vždy krátce a zase jsme si ji vzali domů a to až do 1. června 2013, kdy ji záchranná služba odvezla do nemocnice, kde si na ARU prožila léto a byla ji udělaná tracheostomie (aby mohla být připojena na domácí plicní ventilátor, který jí pomáhá dýchat) a vyvedena sonda ze žaludku, kterou je jí podávána strava.

V nemocnici také oslavila své první narozeniny a díky péči sester a doktorů za každodenní asistence maminky se vrátila domů.
Od té doby proběhlo spousty radostí i starostí, ale snažíme se s Elčou podnikat výlety po městě i přírodě. Jezdíme na návštěvy k přátelům i rodině, do ZOO a táboříme s príma partou kamarádů na táboře nebo u babičky a dědečka v lese v údolí Oslavy. Teď má sedm let, a ač nemluví a nehýbe se, umí rozdávat lásku a radost ze života svým úsměvem a očima.


Od září 2019 je taky žačkou ZŠ Tyršova, do školy chodit nemůže, ale paní učitelka přichází za ní a pomocí počítače s očním ovládáním se učí číst a skládat slova. Přijde den kdy bude díky tomu moci "normálně" dorozumět s širokým okolím a vybírat si sama na co se třeba bude dívat nebo kam pojedeme!
Za to se jí dostává lásky a pomoci od celé rodiny včetně devítiletého brášky, od blízkých kamarádů, přátel, a také od lidí, které ani neznáme, ale oni mají pocit, že pomoct Elišce je správné.


#plnimesny