Lucie a Jůlinka

si přáli let balónem

Dobrý den,

zdravím Vás z Oblastní charity Blansko a posílám životní příběh paní Lucie a dcerky Jůlinky (5 let) a požádal bych o možnost zařazení do nominace na YDWR 2019. 

Paní Lucie žila s manželem ve spokojeném manželství. Narodila se jim dcera Jůlinka a život vypadal krásně. Vše bylo dobré až do té doby, než se projevila u manžela zákeřná nemoc - rakovina. Následoval šok a přemýšlení, jak dál. Bojovali ze všech sil. Manžel podstoupil obtížnou léčbu a rodina jej maximálně podporovala. Bohužel měl osud v rukou jiné karty a nastala doba, kdy lékaři museli konstatovat, že léčba už nemůže přinést zlepšení. Intenzivně se zapojil tým Mobilního hospice svatého Martina a pomáhal v rámci svých možností. I přes maximální pomoc se však čas naklonil a manžel na konci roku 2018 zemřel.

Zůstala zde osamělá maminka Lucie a dcerka Jůlinka v době smutku a truchlení. Přesto mají jeden sen - let balónem. Podívat se na svět a na smutek z nadhledu...a být svému manželovi zase trochu blíž... Splnění snu by jim pomohlo narušit pocit osamělosti a malé Jůlince by to přineslo pozitivní zážitek na překlenutí smutku.

Děkuji za paní Lucii a malou Jůlinku.

Zdraví a prima den přeje

Pavel Perout