Lucie H.

Jejím snem je pobyt u moře. 

Příběh:

Lucinka se narodila jako krásná, zdravá holčička. Byla společenská, kamarádská a velmi veselá.

Když měla 6,5 roku, šla na banální vyšetření artrografii. Tehdy došlo k naší tragedii, kdy se nám během hodiny otočil život naruby. Vlivem laxního přístupu lékaře došlo k dlouhodobému dušení a následně k zástavě srdce a těžkému poškození mozku. Luci ležela na ARU v komatu 3 týdny a nevědělo se, zda to přežije. Potom následovaly dlouhé pobyty v nemocnicích a rehabilitačních ústavech. Nebyly jsme více jak rok doma.

Nyní je Luci na vozíku. Nechodí, neleze ani se neplazí. Špatně mluví a neovládá ruce. Je zcela závislá na mojí pomoci. Vše si však uvědomuje a všemu rozumí. Třeba se mě ptá, jestli ji bude nějaký kluk mít rád, když je na vozíku. Je uvězněná ve vlastním nemocném těle. Trpí spasticitou a dystonii. 

Má velké spazmy (křeče) po celý den. Navštěvuje školu pro tělesně postižené, kde má rehabilitace, ergoterapii a logopedii. Stále se snažíme dělat vše pro zlepšení jejího zdravotního stavu. Jezdíme na rehabilitační pobyty s intenzivním cvičením 3 krát ročně a pravidelně cvičíme doma. Luci je navzdory všemu stále společenská. Je z ní už slečna, bude mít 13 roků. 

A jako každý, i ona má své sny. Ten největší,...moci chodit, mluvit a být zdravá, jako ostatní děti ji asi splnit nemůžu, ale moc ráda bych jí splnila alespoň jeden sen. Její další velký sen je koupání v moři. Luci má moc ráda vodu a taky je součástí rehabilitace. Pomáhá jí to k uvolnění. Pro Luci je uvolnění moc důležité. Ubývá bolestivých křečí a celkový stav, i mluvení se zlepší. 

Luci o dovolené u moře často mluví. Slyší od kamarádů, jaké to tam je prima. Moc bych chtěla Luci její sen splnit, ale není to v mých silách a možnostech. Jsem na Luci sama. S manželem se rozvádíme a bohužel mi nepomáhá. Zařídil si nový, jednodušší život s novou přítelkyní.

Pokud by se podařilo Luci splnit alespoň tento sen, potřebovala bych, aby s námi u moře byl asistent. Sama bych to nezvládla. Luci už má přes 50 kg a je zcela závislá na mé pomoci.
Lucinka neměla v životě moc štěstí. Přišla kvůli cizímu zavinění o to nejcennější. 

Přišla o svobodu v pohybu, o kompletní rodinu.

Moc bychom si obě přály, že se na ni alespoň na chvíli štěstí usměje.
Pro někoho je to každoroční samozřejmost. Pro Luci je to jeden z velkých snů, který nikdy nezažila, koupat se v moři a zažít alespoň jednou to, o čem slyšela od kamarádů.

#plnimesny