Milan

si přál crossovou čtyřkolku

Ahoj, 

moje jméno je Milan a jsem obyčejný kluk z vesnice, který měl velké sny. Už od mala jsem jezdil rybařit, chodil si s klukama zakopat, jezdil motocross, na výlety, v zimě na snowboard a hlavně jsem miloval práci venku. Jak na zahradě, tak v lese, bohužel les se mi stal osudným.

Můj zlomový okamžik v životě se stal 5. listopadu 2018, když jsem šel pomoct do lesa kamarádovi. Při kácení stromů mě jeden z nich odmrštil, nejspíše velkou silou a hodně daleko. Utrpěl jsem mnohočetné zlomeniny, propíchlé plíce na několika místech a nejhorší co, přerušilo mi to míchu. Naštěstí si nic z téhle hrůzy nepamatuju. Probral jsem se po 10ti dnech na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno Bohunice. Když jsem začal trošku vnímat, ty přístroje, všechny ty vývody, s dírou v krku a vlastně to, že nemůžu mluvit, pořádně dýchat a hýbat víc jak půlkou těla. Nemohl jsem se otočit, byl jsem zcela závislý na pomoci druhých. Bylo to strašné, víc jak deprimující a ta bezmoc... Naštěstí jsem se dostal na to nejlepší místo, jaké jsem mohl, skvělý kolektiv sester i doktorů mi dal tělo v rámci jejich sil dohromady. Udělali pro mě maximum a za to jim patří mé obrovské díky. Dál, když jsem už moje tělo nežádalo intenzivní péči, jsem se dostal na oddělení Spinální jednotky FN Brno, kde jsem pomalu začal s rehabilitací. Bohužel zanícená rána mi vše zkomplikovala a cvičení a posunutí se o krůček dál mi pokazila.

Naštěstí jsem byl i tady v péči úžasných doktorů a rána se mi zahojila. Posléze jsem se zbavil tracheostomie, korzetu na cvičení a začal se na plno věnovat rehabilitaci. Moje další cesta bude přes Rehabilitační ústav Kladruby do kterého nastupuji 13. 2. 

Jelikož mi úraz znemožnil všechno to, co jsem měl rád, mým snem by byla crossová čtyřkolka, abych si mohl vyjet buď do lesa nebo se třeba začít věnovat i závodění mezi handicapovanými.
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podílí na mé léčbě a dalším pokroku, všem, kteří mě podporují po psychické stránce - známí, kamarádi, úžasná rodina a moje přítelkyně, která je mi největší oporou.