Zdeněk

si přál rehabilitaci

"Zdeněk je 43 letý muž, který celý svůj život byl plný energie. Rád cestoval, vyhledával různé zajímavosti, měl obrovské množství zájmů (včelařství, kutilství, akvaristika,jízda na kole), ale jeho největším koníčkem byla zároveň i jeho práce, pracoval jako řidič záchranář u ZZS JMK. Všechno se však změnilo 9.9.2017 kdy dostal znenadání mozkovou příhodu. Prognóza byla nejprve velmi špatná, Zdenek ochrnul na celé tělo, dýchal za něj přístroj a dokázal pouze mrkat očima, tento stav už se měl stát trvalým. Po nějakém čase byl ovšem přemístěn do Boskovické nemocnice, kde pro něj dělali maximum. V tuto chvíli začal Zdenek nesmírně bojovat. Podařilo se ho občas odpojit z plicní ventilace, dorozumíval se s námi pomocí mrknutí a vyvrácení očí. Tento stav jsme brali jako výhru, jelikož jsme se dozvěděli, že jeho myšlení je naprosto v pořádku, nic nezapomněl, všemu rozumí, naprosto přesně ví v jakém zdravotním stavu se nachází. Tudíž jsme byli velice příjemně překvapeni, když se to začalo, s velkou pomocí lékařů, personálu Nemocnice Boskovice a Zdenkovou pílí, ještě více lepšit. Zdenek byl úplně odpojen od plicní ventilace, začala první mimika v tváři a to byl úsměv, což nás nesmírně potěšilo. Dnes už Zdenek otáčí hlavou, usmívá se na celé okolí, snaží se dorozumívat pomocí speciálního počítače, který může mít díky kolegům ze ZZS JMK. Občas je zaznamenán i nějaký menší pohyb nohou, nebo rukou. V téhle chvíli se vyřizuje rehabilitační centrum a poté Zdenek zavítá po dlouhé době domů. Dům má dvě patra a musí se přizpůsobit Zdenkovi, v přízemí však není možné udělat bezbariérovou koupelnu, proto Zdenkovým snem je šikmá schodišťová plošina, díky které bude mít možnost se přemístit do prvního patra, kde se nachází koupelna a ložnice. Tímto bychom chtěli zároveň velice poděkovat Nemocnici Boskovice, za jejich odbornou, profesionální léčbu a obrovskou ochotu. Dále kolegům ze ZZS JMK za nesmírnou podporu, která Zdenka drží nad vodou. Dále Vám z projektu ,,You Dream We Run Blansko" za to, jak pomáháte lidem v nepříznivých životních situacích, ve svém volném čase. A v poslední řadě děkujeme všem, kteří na Zdenka myslíte a podporujete ho."

Zdeňkovi jsme splnili sen - schodolez - už minulý rok. Od té doby, co jsme ho neviděli, udělal obrovské pokroky.

Jeho kolegové z ZZS Jihomoravského kraje píší: 

"Podívejte se na fotky a porovnejte sami stav Zdeňka Mikuly, když byl upoután na lůžko a nyní... Náš kolega, který utrpěl cévní mozkovou příhodu, se neustále zlepšuje a další pokrok spočívá v tom, že dokáže jíst po lžičkách tekutiny i zahuštěnou stravu. A jde mu to skvěle, jak se nám podařilo zjistit. Obrovsky se z toho radujeme.

Hřeje nás pocit, že jsme na rehabilitace mohli našemu kolegovi přispět, peníze na účet jste však posílali také vy, děkujeme. Zdeněk je velký bojovník, tvrdě na sobě pracuje a je nám jasné, že terapie ho stojí velkou spoustu sil a sebezapření. Takže Zdenku, jsme v tom s tebou, myslíme na tebe a fandíme ti. Jsi krásnou ukázkou toho, jak se věci mohou zlepšit, když se člověk nevzdává..."

Protože vidíme, jak Zdeněk skvěle bojuje o každou maličkost, rozhodli jsme se ho do plnění snů zařadit i letos.